Turku miestas (Suomija) taps dar vienu Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races 2021” laivyną priimančiu uostu,- šią džiugią žinią skelbia „Tall Ships Races International” antrinė įmonė „Sail Training International“. Turku jungiasi prie Klaipėdos (Lietuva), Mariehamno (Alandų salos) ir Ščecino (Lenkija) miestų draugijos, kviečiančios didžiuosius burlaivius sugrįžti į Baltijos jūrą.

Pirmąkart Turku uostas Didžiųjų burlaivių lenktynes organizavo prieš 25-erius metus. 1996-ųjų metų renginys įsiminė kaip ypatingos atmosferos įspūdinga tarptautinės draugystės šventė. Po to šis Suomijos uostas didžiųjų burlaivių lenktynes ir regatas pasitiko dar 4 kartus (2003, 2009, 2011 ir 2017 metais). Visi renginiai sulaukė didelio pasisekimo, o 2017-ieji į Turku prikvietė daugiau kaip 500 tūkst. svečių iš viso pasaulio.

2021-aisiais planuojama jubiliejinė burių šventė pažymės ir 10-metį nuo to laiko, kai Turku buvo tituluota Europos kultūros sostine.

„Didžiuojamės būdami didžiosios „Sail Training International“ šeimos dalimi ir galimybe vėl priimti „The Tall Ships Races 2021” lenktynes. Dėsime visas pastangas, kad 2021-ųjų vasarą Turku mieste vyksiantis renginys taptų metų geriausiu Suomijoje. Būti šios šventės šeimininku – įrodymas, jog Turku turi didžiulę patirtį organizuoti renginius“,- teigė Jarkko Virtanen, Turku miesto mero pavaduotojas.

„Džiaugiamės, kad Turku miestas, garsėjantis neįkainojamu jūriniu paveldu, atsidavimu buriavimo mokymui, jaunimo ugdymui – mūsų visų bendroms vertybėms, grįstomis tarptautine draugyste ir supratimu, vėl svetingai priims „The Tall Ships Races 2021” lenktynių dalyvius. Esame tikri, jog Turku sukurs nepamirštamą renginį buriavimo praktikantams, laivų kapitonams bei lankytojams ir su nekantrumu laukiame sugrįžimo į šį gyvybingą miestą bei gražią gamtos aplinką“,- žinią apie lenktynių sugrįžimą į Turku komentavo Einar Corwin, „The Tall Ships Races 2021” lenktynių pirmininkas ir „Tall Ships Races International Ltd“ direktorius.