Burlaivių lenktynės „The Tall Ships Races 2021“ vyks birželio 26 – rugpjūčio 3 dienomis. Per šešias lenktynių savaites burlaiviai apsilankys Klaipėdos (Lietuva), Turku (Suomija), Talino (Estija), Mariehamno (Alandų salos) ir Ščecino (Lenkija) miestuose.

„Esame sujaudinti, kad ir vėl tarptautinės burlaivių lenktynės sugrįžta į Baltijos jūrą ir čia minėsime jau 65-ąjį burlaivių lenktynių bei regatų organizavimo jubiliejų. 2021 metų lenktynių burlaiviai per tris varžybinius etapus ir vieną nelenktyninį etapą (Cruise-in-Company) aplankys 5 nuostabius Baltijos uostus.

Klaipėda ir Ščecinas yra nuolatiniai burlaivių lenktynes „Tall Ships Races“ priimantys uostamiesčiai, jau 7 kartus organizavę lenktynių laivyno priėmimo šventę. Talinas, Mariehamnas ir Turku taip pat jau ne pirmą kartą priims burlaivių flotiles. Penki uostamiesčiai vėl nekantriai laukia sugrįžtančių laivų.

Birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Auros upės Turku mieste. Liepos 10 dieną jie jau kels bures iš Turku ir nelenktyniniame etape (Cruise-in-Company) aplankys uostus ir įlankas palei kvapą gniaužiančią Suomijos pakrantę iki Estijos uostamiesčio Talino, UNESCO pripažinto pasaulio paveldo vietove.

Antrojo lenktynių etapo metu dalyviai nuplauks 140 jūrmylių nuo Talino iki Mariehamno, Alandų administracinio centro, kur nuo seno puoselėjamos buriavimo tradicijos.

Paskutiniame lenktynių etape burlaiviai įveiks 400 jūrmylių į pietus per Baltijos jūrą iki Ščecino. Šis miestas, nuolat svetingai atveriantis jūros vartus burlaiviams, tapo draugišku buriuotojams uostu, kur jau ne kartą finišavo tarptautinės lenktynės ir regatos.“

Benas Stiuartas, lenktynių direktorius, „Sail Training International“